sobota, listopadu 26, 2005

ejchuhů juchuchů!

voda se k nám vrátila! ehm, tekoucí, nikoliv stojatá. opět můžeme používat vanu! dokonce z ní přestal bejt, jak říká má drahá spolubydlící, bazének. (vezmu-li v potaz objem písku, který byl refluxem vždy vyplaven, spíš bych to nazvala bahenní koupelí.) ovšem zas tak jednoduché to nebylo.


somewhere something got terribly wrong...

ve čtvrtek ráno volám plombiérovi, do kdy jako bude koupelna k nepoužití. on na to, že jestli chceme, může se večer stavit. jestli chceme! no dobrá. večer se dostaví, rozšroubuje všechny možný trubky, co jsou na dosah, a oznámí nám, máte to ucpaný, paninko. a hned jestli náhodou nemáme tak šedesát centimetrů měděnýho drátu. prohledáme celej barák, všechny sousedy vyrušíme od večeře, leč marně. plombiér nechá vanu rozmontovanou s tím, že musíme ráno zavolat firmu, která prošťouchne centrální trubku jakousi mocnou mašinou, a on to přijede večer všechno znovu sestavit.
firma na prošťouchnutí přijede, zahrabe v trubce a vytáhne cosi, o čem tvrdí, že je chomáč vlasů. podle pierra, který u toho byl (my, co nejsme na FSV UK, musíme občas i zavítat do školy), ta věc ale spíš připomínala směs psího exkrementu a kočičích chlupů. potom však firma oznámí, že tu centrální trubku nemůže protáhnout mocnou mašinou, protože my máme rozmontovanou vanu, tudíž by nám do koupelny stříkalo 60 litrů za vteřinu.
další telefonát plombiérovi. (přichází pointa!) ten už zdaleka není tak příjemný jako večer předtím a řekne nám, že se ani nehne, pokud si nebude jistý, že dostane zaplaceno. majitelka se z martiniku podivuje, co si to plombiér vymejšlí, že se přece jedinkrát nestalo, že by za deset let nebyl řádně odměněn, a co že se vůbec strachuje, když ho přece bude platit správce budovy, když se jedná o centrální potrubí. sekretářka správcovské firmy se docela baví, když jí to všechno vysvětlíme. dokud plombiér prý nesestaví tu vanu, nemůže přijet mocná mašina a on nedostane zaplaceno... i zavolá správce plombiérovi a ujistí ho, že love love (bratru 150€) budou, a plombiér do hodinky se širokým a především upřímným úsměvem nakluše našroubovat trubku. není nad to, umět si to vošéfovat!

(katarzí budiž historicky první sprcha, po které si člověk nemusel z nohou seškrabávat zbytky stoupaček.)

4 komentáře:

saladdin řekl(a)...

obrazek jsi kreslila sama? :-)

Lucie řekl(a)...

congratulations! plne soucitim, i v Kanade byvaj problemy s trubkama - nam voda tece, ale pak si to jde protect az k sousedum pod nama... Ale nam rovnou prisel asi o pulnoci pochybny pan oznamit ze je instalater, ze nam praskla trubka, ze se nemuzem sprchovat a ze prijde rano to spravit. jak rekl tak ucinil, v casovem rozmezi 8-mi hodin byl nas 2. vodni problem vyresen.

pseudointelektualka řekl(a)...

jen zírám!

Jana řekl(a)...

Gratuluji, ráda čtu dobré zprávy ;) Konečně máš aspoň s tímhle pokoj...