úterý, června 13, 2006

+ a -

soukromá bilance několika uplynulých dní.

hypothesis: negativa budou převažovat, a to hodně.

empirická část:
pozitivum 1: odjela jsem v sobotu za jankem do paříže. janek, jindy prudivej a mnohdy i životu nebezpečnej (pokud se zrovna člověk nacházel v nestabilní pozici či držel v ruce cokoliv, co lze zarazit do krku či vočí), byl one-to-one jako vyměněnej. dokonalý muž! když jsem půl hodiny přemítala, jestli si sundám, nebo nesundám, svetr, s pochopením odpovídal: "no, jak chceš. za chvíli ti možná bude horko. ale jestli chceš, tak se za chvíli zase zastavíme a svlíkneš se potom." sám, ze své vlastní vůle (!) mě zatáhl do C und A a pravil: "nejdřív koupíme to, pro co tu jdu já, a pak s tebou projdu celý dámský oddělení. cože, dětský? no dobře, tak to taky." prostě nádhera.
negativum 1: papíry s vytištěnými přednáškami Europe In The World, které jsem si připravila do vlaku, jsem samozřejmě nechala doma. neučila jsem se.
pozitivum 2: koupila jsem si za účelem návštěvy supr meruňkové tričínko s cancourkama přes prsa.
negativum 2: meruňkové tričínko odhaluje většinu ňader. nevhodné pro návštěvu jankových rodičů.
pozitivum 3: maminka výstřih nekomentuje. zato když si nazouvám boty (ve velmi decentním odstínu starorůžové), suše podotkne: "ty jsi taková celá růžová, ne?"
pozitivum 4: v neděli seberu síly a přednášky a jdu se učit k rybníku.
negativum 3: spálila jsem se. moc. ale to ostatně víte.
negativum 4: zas tak moc jsem se toho nenaučila, seřadit poznámky zabralo hodinu, učení se prvních deseti stránek další tři... ukazuje se, že mě gramatické chyby v angličtině naší francouzské přednášející (specialistky na německo) rozptylují více, než jsem předpokládala. je to nějaký složitý, karle. a pak už přichází večer a je načase začít dělat exposé na dějepis. La chute du Mur de Berlin vue de l´Est. mňam.
pozitivum 5: nekončíme 13.7., ale už prvního! HURÁ, BUDU MÍT CELÝ MĚSÍC PRÁZDNIN!
negativum 5: exposé nedokončeno. kolují fámy, že na něj ale stejně zítra nevybyde čas. možná ho tedy děláme zbytečně.
negativum 6: exposé více méně hotovo, učení na zkoušku zcela nedostačující. čas není natahovací. negativum 7: zopakování celé látky mi je znemožněno sousedovou hudební vložkou, viz níže.
negativum 8: během zkoušky se ukazuje, že studium bylo s největší pravděpodobností vskutku nedostačující, a to i přestože jsem protivníka nepodcenila a dala tomu všechno.
pozitivum 6: naše skupina vyhrává soutěž o nejlepší paper celé Spring School.
negativum 9: můj díl na úspěchu onoho paperu je sporný. co jsem napsala, bylo zcenzurováno nebo přepsáno a nezdálo se to dost dobré... stále ještě nevím, co si o tom mám myslet.
pozitivum 7: vyhráváme proto, že prý focusujeme "more on the dynamic interplay of institutions and culture in the process of generating [European] cultural identity". tenhle koncept interakce mezi institucema a kulturou jsem nám vymyslela já! já, já, já! hurray, slavme, líbejme mi nohy!
pozitivum 8: už jsem se našla. bude ze mě slavná political scientist, která se bude zabývat pouze velkými koncepty a dokazování a psaní nechá na jiných. hum.
negativum 10: na exposé o pádu berlínské zdi se opravdu nedostane.
negativum 11: těch pět, šest hodin strávených nad inkriminovaným exposé bylo tedy slušně řečeno zbytečných.

závěr: takže je to nakonec poměrně vyrovnaný. pro bližší výzkum navrhuji ohodnotit též kvalitativní prvek. aneb: prázdniny a relativně spravené sebevědomí jsou víc než vztek na profesora-komunistu, že mi zkazil zkoušku (!).

4 komentáře:

dudek řekl(a)...

Ovlivněná tou úvodní hypothesí akorát zbytečně rozepisuješ ty negativa do dvou; určitě by se to dalo scuknout do celkovejch pěti. ;)
Jinak teda k prázdninám blaho(nebo spíš volno)přeju, konečně trochu dostali rozum. :)
"líbejme mi nohy!" - :D

Kate řekl(a)...

bravo for the Spring School mémoire!

...I knew there was a reason I shouldn't have changed groups...damnit!

hmmm. bring me back a souvenir from lunch with Klingemann...a napkin, maybe? a fork?

Anonymní řekl(a)...

Super Olgo, konecne je mi jasno kolik tech prazdnin nakonec mas (jsi totiz mym hlavnim prikladem kratkych prazdnin, ale pokazde, kdyz Te mam citovat nejakemu stezujicimu se cloveku, nedokazu si proste vzpomenout proc je vlastne mas tak kratke...). Uzij si je ! A pokud me privitas, zavitnu (-tam ?)! Ad

pseudointelektualka řekl(a)...

zavítáš-li, budeš vítána!
mimochodem, ukliňuje to ty lidi, co si stěžujou, že je na tom někdo hůř než oni? moc bych tomu ani nevěřila...