středa, dubna 04, 2007

blog versus hospoda

některé věci prostě nejdou blognout. ne že by snad nešly vtěstnat do slov, chraň bůh. nejde ani o to, že by někoho mohly urazit. od toho už holt blogy jsou. problém je v médiu: některé historky se už stávají s tím, aby byly posléze vyprávěny v hospodě.
taková je má potíž s véletem do dijonu. už mi leží v hlavě takřka měsíc, a ne a ne napsat nějaký pořádný šťavnatý report. proč, vrtalo mi hlavou. vždyť se přitom stalo tolik zajímavých věcí! láska, sex, něžnosti, zhrzená pýcha, kamarátky s flašou v ruke, přeražený nos, výpadky paměti a drby, drby, drby. takže: pokud chcete slyšet pikantní storku o tom, jak jeden slušný hoch ("naproto vožralej týpek") ječí do mobilu na svou bývalou, následně vyhodí nebohý telefon z druhého patra svého bytu, vykašle se na úlohu hostitele a jme se všechny přítomné vyhazovat, kupte mi někdy pivo. jestli vás zajímá víc pokračování, jak se bývalá přibližuje k mladíkovi mílovými kroky v kostýmu jeptišky a jak je jí v duchu připravený proslov k ničemu, neb ten ničema se na ni bez váhání vrhá a začíná ji škrtit, zaplaťte mi druhé. konec o tom, jak dívka neváhá a statečně ho bací kabelkou a uteče, už máte zadarmo. (moc toho nevydržím.) a jako bonus možná dostanete informaci, kdo s kým kde oplzle tančil a kdo komu rozbil hubu, protože si ho s někým spletl. a taky do jakého polského katolíka jsem pro změnu hustila, že za odmítáním sexu před svatbou je prachsprostá panická hrůza.

tak vidíte. kdybych to pěkně chronologicky seřadila ("meanwhile back at the ranch") a napsala na blog, nevěřili byste mi. tematicky by se mi sem hodil spíš popis Ninina bytu. k tomu ale zas potřebuju fotodokumentaci, protože kdo neuvidí, nepochopí. zkušeným dijoňanům napovím, že majitelkou je stará panna a že vše začíná už na patě schodů: "Prière d'essuyer les chaussures!", pokračuje přes "Prière d'éteindre TOUTES les lumières!" po "La salle de bain - un lieu commun. Veuillez nettoyer le lavabo!" apod.

proto tedy post z dijonu vyhrává pohled z cesty. a patří k němu dokonce i citát!
"Ee, you like him?
You mean the good-looking, strong man with SECURITY written on his chest? Oh yes, I like him!"
(rozhovor ajťáka a sekretářky z čehosi, co se jmenuje The IT Crowd a jde to najít na youtube.)

dijon-mannheim jede přímá linka eurolines, dej jim pánbů dlouhé prosperity. cesta trvá necelých 6 hodin, autobus je prázdný, takže si krásně pospíte. ve tři ráno však řidiči zastaví u futuristicky vypadající benzínové pumpy a vy se v rámci prevence trombózy jdete projít. a tu, uprostřed noci, před tím blikajícím betonem, stojí tři pánové v tmavě modrých uniformách. ramena mají přes půl dálnice a vy se jich instinktivně leknete, dokud se ovšem nepootočí a neodhalí na zádech nápis "GENDARME". jistota, sucho, bezpečí! hned by se jim jedna přitulila na bombra! a v té snové atmosféře vidíte, že ten nejvyšší a nejsvalnatější drží v dlaních zívající štěňátko. něžně se k němu sklání a prstem zvícím průměrného obušku ho hladí mezi ouškama. procházíte okolo a všimnete si, že všechny tři hory masa mají okolo rukou pásky "MAITRE CHIEN" a roztomile žvatlají: "Oh, il a sommeil! Oh qu'il veut faire dodo, le petit!"

muž! mládě! ramena! jestli takhle vypadá policejní stát, jsem všema deseti pro!

9 komentářů:

Ptáče řekl(a)...

Maitre chien?
Chci maitre chat!
:)))
Jinak jsem se opět výborně pobavila:)

dudek řekl(a)...

Hmm, Dijon byl, koukám, pestrej ... :o

Body ti patřej už za "osvědčenou" panickou hrůzu. :))

"lumières" - no, Lumièři, ti už jsou, obávam se, po smrti ...
Le lavabo? No vida, co se člověk nedozví za nový slovíčka. :o
"všechny tři hory masa" - to už je skoro celý pohoří masa. :)

ptáče: "Chci maitre chat!" - a nejseš to ty? :) (Jestli teda tady na koleně správně překládám.)

pseudointelektualka řekl(a)...

ne, petra je maitresse chat.

kamaratka z Dijonu,co bydli u te stare panny řekl(a)...

hned se zeptam Verci,jestli sou ty fotecky dobre,aby si mohla doplnit svuj clanek o fotodokumentaci....jinak ja ty historky taky vsechny znam, tak kdo by mi chtel zaplatit pivo (mozna radsi sklenku bilyho),tak to podam sve i s podrobnostma a navic i s pokracovanim:-)!

dudek řekl(a)...

pseudo: Ááá ... jasně! :)

Hmm, tak zatim se pivo/víno vyplatí koupit spíš kamaratce ... hodláš její nabídku, pseudointelektuálko, ještě trumfovat? ;)

Ptáče řekl(a)...

U pseudointelektuálky máš zase jistotu, že to vyšperkuje takovými slovy, jako je třeba Potok:)
Takže, hádej, milá pseudointelektuálko, co jsem teď dočetla:)

Tomas Ruta alias kamarad kamaradky stare panny:) řekl(a)...

Mne pivo asi nikdo nekoupi:(, ale uz jsem to cele alespon take slysel, hec.

pseudointelektualka řekl(a)...

tomáš ruta: wtf?! ty? chceš mě jen vystíhovat, nebo potvrdit, že mezi dvěma lidmi na světě jsou jen 4 mezistpně?!

Tomáš Ruta řekl(a)...

4? Ja napocital jen 2:) Asi pouzivas nejakou pseudometodologii...:)