pondělí, března 26, 2007

Geschlechtsverkehr

Geschlechtsverkehr = pohlavní styk.

toto nádherné slovíčko by se mohlo zařadit mezi favority studenta němčiny už jen proto, jak je pěkně zkombinované, ale ten frkér! ten frkér! ten mu dodává hned jiný nádech.

a ne, neřeším žádné prasárny, alébrž jsem si v čekárně na očním četla něco o Hepatitidě typu B.

a tady je o tom stránka německé wikipedie (i s obrázkem).
___________________________________________________


původně jsem chtěla jako wort des tages napsat Öffnungszeiten (otevírací doba), protože k těm se pojí poučné porovnání výhod a nevýhod imrvére otevřené knihovny. pak jsem ale zvážila čtenářskou atraktivnost jednotlivých témat a volba byla jasná. až jednou bude tolik televizních seriálů o knihovnicích, kolik jich je o doktorech a sestřičkách, možná svůj názor přehodnotím.

6 komentářů:

kristinka řekl(a)...

ja jen cekal kdy tohle slovo objevis ;) musim rict, ze pro slova jako je tohle nemcinu naprosto zboznuju... tohle bude asi jedno z mych nejoblibenejsich... mozna uplne nejvic nejoblibenejsi :o) ve ctvrtek jsem byla v kine na "lives of the others" (Das Leben der Anderen) (http://de.wikipedia.org/wiki/Das_Leben_der_Anderen), coz je mimochodem fakt uzasnej film. A tohle slovicko se tam vyskytlo (a ne jednou), nacez kristinka chytla desnej zachvat smichu, coz pochopitelne nikdo nechapal (protoze na "sexual intercourse" (nebo tak neco myslim, ze v tech titulkach mohlo bejt) neni nic vtipnyho)... nastesti tam bylo jen par dalsich lidi :-D

kristinka řekl(a)...

cekala pochopitelne

pseudointelektualka řekl(a)...

"ja jen cekala kdy tohle slovo objevis" - to jsem tak předvídatelná?

vypadá to, že na Život těch druhých budu muset jít (nebo si to koupit na dvd, až to zlevněj pod 9.99 - chceš taky?), jsi už několikátá, co říká, jak je to super.

krom toho: wow, vy tam máte filmy s titulkama? to neexistuje ani v německu! a pak že jsou američani nekulturní!

kristinka řekl(a)...

no, oni by tomu v nemcine nerozumeli :-D
jestli to zlevnej pod 9.99, tak "ano" prosim prosim

saladdin řekl(a)...

ad titulky: pekne se nam tu michaj kultury
nemci to tim svym dabingem dost zamotali :-)

dudek řekl(a)...

Němci že nemaj titulky? :o