úterý, října 16, 2007

bilance třetí, po více jak třech týdnech

byt není. a když už se nějaký objeví, je pro dva a zmizí pro změnu spolubydlící. prozatím tedy bydlím u dědečka svého bývalého, což je situace, ze které po přesných dávkách odkapává rodinné napětí a jedy. nemůžu si ale stěžovat - mám, kde hlavu složit, a kde psát exposés. bohužel v bytě není internet, a tak je jak učení se do školy, tak hledání bytů organizačně složité. nejsmutnější pohled posledního týdne vlastně ani není na polorozbalený kufr a prázdnou ledničku, ale na točící se kolečko skypu. Es konnte keine Verbindung hergestellt werden.

již čtvrtý týden upínám veškeré své naděje ke čtvrtečnímu ránu. to totiž vychází PaP, francouzská obdoba annonce. když zavoláte v sedm ráno, říká se, možná se ještě nedovoláte do přeplněné hlasové schránky, ale skutečnému majiteli, a když budete mít hodně velkou kliku, bude byt ještě volný. aby byl ale volný i ve chvíli, kdy se k němu za hodinu dokodrcáte, na to už je zřejmě potřeba zázrak. no co, naděje umírá poslední.

přiznávám ovšem, že je ve mně dušička velmi malá a skomírá čím dál tím víc. pravděpodobnost, že by se mi zrovna tenhle týden podařilo něco najít, je minimální. co totiž bude tento čtvrtek ve francii? no? nevíte?
tak to zkusíme jinak. co totiž bude tento čtvrtek ve francii?


správně! všeobecná stávka!

4 komentáře:

schtjepan řekl(a)...

nojono, exception culturelle..

Lucie řekl(a)...

Hm, nezavidim ti to bydleni, rodinne napeti stoupa, co? Snad se podari a neco najdes...ja budu mimojine muset tohle martyrium absolvovat za par mesicu:(

Ptáče řekl(a)...

Neviditelnou ruku trhu na ně!
;)

dudek @ LN řekl(a)...

"byt není." - no to už si snad dělá srandu, ne? :/

To je teda na opravdu dlouhý lokte... Jenom bych tě snad utěšil, byť v matice nejsem kovanej (kdo by to byl řek?), že věta "pravděpodobnost, že by se mi zrovna tenhle týden podařilo něco najít, je minimální." neni pravdivá. Protože čim dýl něco nenastává, tim větší je šance, že to už konečně nastane. *povzbudivě*

(A podle tý druhý teorie, jejímž jsem zastáncem, je pravděpodobnost vždycky 50 %, takže ani z tohohle pohledu to neni zlý.)