středa, září 16, 2009

3 věci

které jsem měla znát, než jsem tu diplomku začla psát.

1) oficiální angličtina evropské unie: http://ec.europa.eu/translation/writing/style_guides/english/style_guide_en.pdf, protože jednou se to stejně budu muset naučit, tak proč ne teď.

2) The Internet Archive: http://www.archive.org/index.php, protože prohrabovat se zaniklejma stránkama se hodí.

3) WebCite: http://webcitation.org, protože stránky se měněj, mizej, zpoplatňujou a za tejden už vůbec nemusej vypadat tak, jak se tvářej dneska.

zato myslím, že jsem udělala dobře, když jsem na úplném začátku zadala do googlu "how to write a master's thesis" a nechala se unést. jinak bych nenašla třeba předvařenou osnovu nebo tenhle stylistický odstrašující příklad, který mé srdce amatérské lingvistky, vytrénovaté profesorkou hujetínovou, dohnal k slzám:

Don't use no double negatives. Use the semicolon properly, always use it where it is appropriate; and never where it isn't. No sentence fragments. Avoid commas, that are unnecessary. Eschew dialect, irregardless. And don't start a sentence with a conjunction. Writing carefully, dangling participles must be avoided. It is incumbent on us to avoid archaisms. Never, ever use repetitive redundancies. If I've told you once, I've told you a thousand times, resist hyperbole. Also, avoid awkward or affected alliteration. Don't string too many prepositional phrases together unless you are walking through the valley of the shadow of death. (bloggersky kráceno.)

8 komentářů:

zoe řekl(a)...

geniální!

Katalinka Šrubarski řekl(a)...

Fakt super :)

Anonymní řekl(a)...

At the end of the day avoid clichés like the plaque...
An.

Evqua řekl(a)...

je vois que ca bosse dur ;)

Zdeněk řekl(a)...

hadam, ze te to dostalo hlavne tim poslednim :-)

pseudointelektualka řekl(a)...

holky: že jo?
zdeněk: ne ne, kdyby sis tu moji diplomku přečetl (neopravenou), tak bys věděl, že mě to dostalo tím "Use the semicolon properly, always use it where it is appropriate; and never where it isn't".
An: přesně.
evqua: bah... oui!

kristinka řekl(a)...

by no means bude moje diplomka obsahovat jakekoli -ise, aka prirucka no. one discarded :D Navic se tam pise Pilsen is a type of beer (which, let's face it, is not true, protoze to je Pilsner)

Zdeněk řekl(a)...

jezis ta EU anglictina fakt pise carku pred etc. :-/ hrozivy