úterý, října 27, 2009

věda versus fotbal

to si takhle pseudointelektuálka jako správnej nerd googluje své oblíbené skandinávské politology. a teď pozor. kapitolu "Neoliberalism in the Danish negotiated economy" v jedné zajímavé publikaci* napsali pánové Peter Kjær a Ove Pedersen. to by se dalo čekat. jenže když si je vyhledáte jednoho po druhém, vypadá to na špatný vtip nudících se dekadentních společenských vědců - nebo na doktorát à la Plzeň:

Peter Kjær (born November 5, 1965 in Fredericia, Denmark) is a former Danish professional football goalkeeper who played most of his club games for Silkeborg IF in the Danish Superliga.


Ove Pedersen (born 30 August 1954) is a Danish football manager and a former player, who managed FC Midtjylland and Esbjerg fB to bronze medals in the Danish Superliga.(zdroj: wikipedia, what else)


-------
* Campbell, J.L. and Pedersen, O.K. (2001) The Rise of Neo-liberalism and Institutional Analysis. Princeton, NJ: Princeton University Press.

7 komentářů:

Zdeněk řekl(a)...

no ja si myslim, ze to jsou oni - do petatriceti hrali fotbal (1989 a 2000) a pak vyuzili zkusenosti ziskane v preinstitualizovanem danskem fotbale k prispeni do Campbell, J.L. and Pedersen, O.K. (2001) The Rise of Neo-liberalism and Institutional Analysis. Princeton, NJ: Princeton University Press
normalni ldii samozrejme zajima, ze hrali fotbal a ne nejaka paveda, takze to ani nedali na wikipedii

Anonymní řekl(a)...

A jsou to urcite oni? Nechci nijak podcenovat fotbalisty (zvlast ty, co nedavaji moc hlavicek)
, ale pokud jeste napises, ze je ten clanek kvalitni, budu si pripadat strasne jednostranne zalozena az omezena...
An.

pseudointelektualka řekl(a)...

nejsou, mají jiný prostřední jména. do žádný deprese neupadej!

Evqua řekl(a)...

c'est pour ça mon papa dès mon plus jeune âge essayait de me faire aimer le foot... malheureusement ça n'a pas fonctionné...

Anonymní řekl(a)...

Humanitní vědy zvládnou i sportovci :-)

pseudointelektualka řekl(a)...

radek: humanitní možná, ale společenský? :-P

http://www.phdcomics.com/comics/archive.php?comicid=908

Anonymní řekl(a)...

Sedět v místnosti s knihama by hodně sportovců nezvládlo.